Czas realizacji zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 13.00 PLN
Producent: CERES International

Torfowe doniczki pęczniejące PRESSPOT

Opakowanie zawiera 20 krążków o średnicy 42 mm.

 

Torfowe krążki (doniczki) pęczniejące „Presspot" służą do produkcji rozsad warzyw, kwiatów, liściastych i iglastych drzew i krzewów ozdobnych oraz ziół.

 

Doniczki typu Presspot są produkowane z wysokiej jakości włóknistego torfu pozyskiwanego z fińskich torfowisk. Torf włóknisty charakteryzuje się dużą pojemnością wodną, co sprawia, że po dodaniu wody krążki bardzo szybko pęcznieja. Odznacza się bardzo wysoką pojemnością powietrzna, co gwarantuje korzeniom optymalny dostęp tlenu. Te właściwości zapewniają znakomite warunki do wzrostu i rozwoju całych roślin. Tworzą one silny zwarty system korzeniowy, nie ulegają stresom w momencie przesadzania (do gruntu lub pojemników), są krępe i zdrowe dzięki optymalnej zawartości składnikow pokarmowych w każdym z krążkow.

 

W tego typu doniczkach można rozmnażać rożne gatunki roślin uprawnych poprzez bezpośredni wysiew nasion, można pikować rozsadę, ukorzeniać sadzonki i adaptować mikrorośliny ex vitro przy obniżeniu kosztów produkcji, ponieważ:

  • pojemniki(ekologiczny, przyjazny środowisku, rozkładający się papier)podłoże stanowią całość, dlatego nie trzeba dokonywać zakupu doniczek, przygotowywać i dezynfekować podłoża,

  • oszczędza się miejsce w magazynie,

  • obniża się koszty przewozu i załadunku,

  • ukorzenianie jest szybkie i jednorodne, a tym samym oszczędza się czas i miejsce w mnożarce,

  • rośliny mają wyrównaną jakość,

  • zapewnia roślinom stałą i jednolitą wilgotność,

  • pracochłonność jest mniejsza, przy zwiększonej higienie.

 

Zasadniczym warunkiem powodzenia w uprawie w krążkach (doniczkach) pęczniejących jest utrzymanie stałej wilgotności po ich napęcznianiu. Widocznym symptomem optymalnego nawilżenia jest ciemnobrązową barwa doniczki. Te warunki zapewniają prawidłowe formowanie się systemu korzeniowego ze zwartą bryłą korzeniową, dzięki czemu rośliny nie przechodzą stresu w momencie przesadzania, maja większą żywotność, rosną w podłożu wolnym od chorób i szkodników, są tańsze i silniejsze oraz łatwiejsze w transporcie.