Wczytuję dane...
Czas realizacji zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 14.90 PLN
Producent: ICB PHARMA

SILTAC EC bezpieczny i skuteczny preparat zwalczający szkodniki w roślinach uprawnych

 

SILTAC EC jest preparatem zwalczającym szkodniki fizycznie, poprzez tworzenie silikonowej sieci na ciele owadów.

Nie zawiera toksycznych związków chemicznych jak klasyczne insektycydy.

SILTAC EC jest bezpieczny dla roślin i człowieka. Nie ma okresu karencji.

Szczególnie skuteczny jest w zwalczaniu drobnych szkodników, takich jak mszyce, czerwce, przędziorki, wciornastki, mączliki, miodówki itp.


Stosowanie preparatu SILTAC EC

Preparat Siltac EC należy zastosować w momencie pojawienia się pierwszych kolonii szkodników. W razie potrzeby zabieg powtórzyć po około 5 – 7 dniach lub później, gdy pojawią się następne kolonie.

Ze względu na specyfikę działania preparatu zabieg należy wykonać dokładnie, pokrywając cieczą użytkową wszystkie miejsca, gdzie żerują szkodniki. W przypadku przędziorków ważne jest opryskanie górnej i dolnej strony liści.

Siltac EC działa tylko interwencyjnie - gdy zostanie naniesiony bezpośrednio na żerujące szkodniki. Nie posiada właściwości zapobiegawczych. Z tego powodu, nie stosuje się preparatu profilaktycznie, tj. przed pojawieniem się szkodników.

Ze względu na fizyczny sposób działania nie powoduje selekcji ras szkodników odpornych na preparat.

Może być stosowany co roku, wielokrotnie w sezonie bez obawy spadku skuteczności. W przypadku częstego stosowania preparatu, pomiędzy trzecim a czwartym zabiegiem, należy zachować co najmniej 2-tygodniowy odstęp czasu.

Uwaga: przed przystąpieniem do wykonania zabiegu należy zapoznać się i ściśle przestrzegać uwag i przeciwwskazań dotyczących stosowania preparatu!

 

Dawkowanie: 150-200 ml preparatu na 100 l wody.

Więcej informacji: www.siltac.pl