Czas realizacji zamówienia: około 7 dni
Koszt wysyłki od: 15.00 PLN
Producent: CERES International

Charakterystyka maty:

szerokość - 1,6 m

długość - 40 m

grubość - 350 g/m2

 

Maty podsiąkowe mogą być zastosowane w ogrodnictwie do wyścielania stołów, parapetów i innych powierzchni w szklarniach, tunelach foliowych służących do produkcji roślin doniczkowych i rabatowych (w fazie rozsady lub dalszych fazach rozwojowych). Mata podsiąkowa stanowi zamiennik dotychczas stosowanego podłoża naturalnego wykonanego z torfu lub zmielonej kory. Polecane są również na stoły ekspozycyjne z roślinami w sklepach i centrach ogrodniczych.Stosowane w ogrodnictwie maty podsiąkowe powinny charakteryzować się określonymi właściwościami, dlatego materiał z którego powstają nie powinien być przypadkową mieszanką resztek tkanin o nieokreślonych właściwościach. Nasze maty podsiąkowe wykonane są z włókien tekstylnych pochodzących z recyklingu (bawełna, akryl, poliester i wełna) ok. 300 g/m2, a podstawą ich jest folia polietylenowa ok. 50g/m2. Włókna tekstylne są oczyszczane, strzępione, gręplowane (rozluźnianie i formowanie w runo) oraz łączone z polietylenową podstawą na zasadzie „igłowania”.


Dzięki bardzo dobrym właściwościom kapilarnym w każdej części maty dostępna jest taka sama ilość wody co oznacz możliwość dostarczenia jednakowej ilości wody wszystkim roślinom.


Maty podsiąkowe pełnią dwie podstawowe funkcje:
1.Dzięki posiadanym właściwościom buforowym utrzymują określoną ilość wody/pożywki, która jest łatwo dostępna dla roślin. Ta cecha jest określana jako pojemność wodna i wyrażana jest w litrach/m2. W przypadku maty podsiąkowej 350 g/m2 wynosi ona aż 4,5 l/m2.
2.Transportuje wodę, która przemieszcza się między włóknami, a nie przez włókna jak się często błędnie określa.Dla zabezpieczenia mat przed wzrostem glonów przykrywa się je od góry cienką czarną folią z mikroperforacja – również w naszej ofercie.

 

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...