Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 14.90 PLN
Producent: YARA

KRISTA K Plus - saletra potasowa marki YARA

 

Krista K Plus to najwyższej jakości saletra potasowa, całkowicie rozpuszczalna w wodzie.

Idealne uzupełnienie mieszanek wieloskładnikowych w okresach dużego zapotrzebowania na azot i potas.

 

Rozpuszczalna, krystaliczna saletra potasowa (azotan potasu) przeznaczona do sporządzania roztworów wodnych stosowanych w fertygacji roślin, jako jeden z komponentów pożywek wieloskładnikowych lub samodzielnie oraz w nawożeniu pozakorzeniowym.

Skład nawozu i właściwości fizykochemiczne:

azot całkowity 13,7% N (w tym N-NO3 13,7%); potas 46,3% K2O (38,4% K);

rozpuszczalność w wodzie (20°C) – 315 g/l wody; EC (1 g/l w 25°C) – 1,3 mS/cm; pH (1% rr) – 8–9; substancje nierozpuszczalne do 0,005%.

Co wyróżnia Krista™ K Plus:

– doskonała rozpuszczalność w wodzie,

– wysoka koncentracja czystego składnika,

– azot w jednej postaci – saletrzanej – szybko działającej, niezakwaszającej i preferowanej przez rośliny, stymulującej szybki ich wzrost i nieutrudniającej pobierania Mg, Ca i K,

– wysoka zawartość potasu – makroelementu wpływającego zarówno na wielkość, jak i jakość plonów oraz na wytrzymałość roślin na stres,

– brak metali ciężkich i substancji fitotoksycznych – bezpieczeństwo dla roślin i ludzi,

– możliwość mieszania z dowolnymi nawozami, nawet przy sporządzaniu roztworów stężonych.

Zalecenia stosowania:

Fertygacja – w zależności od technologii uprawy, gatunku rośliny i jej fazy rozwojowej najczęściej stosuje się 0,01–2 kg nawozu/1000 litrów pożywki do podlewania. W przypadku sporządzania roztworów stężonych (fertygacja z zastosowaniem dozownika) należy pamiętać, że Krista™ K Plus obniża temperaturę roztworu podczas rozpuszczania.

Nawożenie pozakorzeniowe – roztwór do opryskiwania przygotowujemy poprzez rozpuszczenie 0,2 do 0,5 kg nawozu w 100 litrach wody (w zależności od gatunku rośliny i jej fazy rozwojowej). Zabieg wykonywać z dodatkiem zwilżacza, szczególnie przy twardej wodzie; najlepiej rano lub wieczorem unikając okresów intensywnej operacji słonecznej i wysokiej temperatury.


Uwaga: przed użyciem należy zapoznać się z treścią etykiety, gdzie zawarte są szczegółowe informacje dotyczące bezpiecznego stosowania nawozów.