Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Producent: Tradecorp

Humistar to płynny koncentrat próchnicy glebowej.

 

Skład Humistaru:

całkowita zawartość ekstraktu humusowego – 15 %

w tym kwasy humusowe – 12 %

w tym kwasy fulwowe – 3%

 


Humistar jest gotową materią organiczną poprawiającą właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne gleby. Efekty działania Humistaru są widoczne już w pierwszym roku po zastosowaniu. Nie trzeba czekać 3-5 lat zanim obornik się rozłoży i uwolni z siebie kwasy humusowe i fulwowe – Humistar jest ich gotowym ekstraktem!

 

Humistar zdecydowanie podnosi pojemność wodną i pokarmową gleby, przez co więcej składników pokarmowych dostępnych jest roślinie i lepiej wykorzystywane są nawozy. Zdecydowanie poprawia życie biologiczne w glebie tworząc sprzyjające warunki do rozwoju pożytecznych mikroorganizmów, np. Nitrosomonas i Nitrobacter – odpowiedzialnych za przemiany azotu w glebie.

 

Humistar rozluźnia gleby zwięzłe, zlewne, zwiększając iość porów wypełnionych tlenem, natomiast glebom lekkim i piaszczystym nadajestrukturę i zwiększa ich pojemność wodną, dzięki czemu więcej wody dostępnej jest dla roślin.

 

Humistar wpływa na intensywny rozwój systemu korzeniowego, dzięki czemu roślina jest lepiej odżywiona, bardziej odporna na stresy pogodowe i wodne, lepiej plonująca, zdrowsza.

 

Rozsada podlewana Humistarem szybciej rośnie i lepiej się aklimatyzuje.

 

Humistar nie zawiera części stałych, mogących blokować dysze opryskiwacza.

 

Humistar nie zawiera chlorków, sodu ani metali ciężkich. Jest produktem całkowicie naturalnego pochodzenia, pozyskiwanym ze złóż organicznych minerałów sprzed tysięcy lat.

 

 


Dawkowanie i sposób stosowania:

Humistar podaje się w postaci oprysku gleby przed siewem lub wysadzeniem rozsady, jednorazowo pełną dawkę, raz w roku.

Dawki dla wszystkich upraw są jednakowe – 40-50 l/ha.

Ilość cieczy roboczej na 1 ha – około 250l.