Wczytuję dane...
Czas realizacji zamówienia: 24 godziny
Koszt wysyłki od: 14.90 PLN
Producent: Arysta LifeScience

Goemar BM 86

 

 

 

Zawartość składników (w % wagowych):

bor (B) 2%

molibden (Mn) 0,02 %

 

Mechanizm działania:

Zawarte w nawozie substancje wspomagają podziały komórkowe w silnie dzielących się organach roślin. Procesy te prowadzą do uzyskania większej liczby młodych komórek. W takich komórkach syntetyzowane są poliaminy – substancje odpowiedzialne w wysokim stopniu za prawidłowy rozwój kwiatów, kwitnienie, zawiązywanie owoców i wczesny rozwój zawiązków. Podwyższenie poziomu endogennych poliamin stymuluje te procesy.

Ponadto silnie dzielące się komórki pobudzają odżywianie mineralne roślin. Korzenie intensywniej pobierają składniki mineralne z gleby, produkty asymilacji i sole mineralne efektywniej są transportowane w roślinie i trafiają do intensywnie rosnących tkanek.

 

Efekty stosowania:

Goëmar BM 86® jest stosowany przed i podczas kwitnienia oraz w czasie wzrostu zawiązków – w fazach najistotniejszych dla jakości owoców i wysokości plonu.

W wyniku intensywnych podziałów komórkowych zachodzących w kwiatach i zawiązkach wzrasta znacznie liczba komórek w zawiązkach owoców. Prowadzi to do zapewnienia równowagi wzrostu wegetatywnego i generatywnego.

Widocznym efektem wzmożonej aktywności komórek po zastosowaniu preparatu Goëmar BM 86® jest obfite i równomierne kwitnienie zakończone pełnym zawiązaniem owoców.

Zarówno większe owoce, jak i lepsze zawiązywanie kwiatów w wyniku stymulacji przez poliaminy, prowadzą do wyższych plonów lepszej jakości.

 

Dawka: 0,1% (100 ml nawozu na 100 l wody).

 

Uprawy:

Pomidor, papryka, ogórek i inne dyniowate

 

Zalecenia stosowania:

Opryskiwać rośliny w odstępach 10-14 dni rozpoczynając od początku formowania pierwszego grona.

Producent nawozu zaleca stosowanie Goëmar BM 86® łącznie ze środkami ochrony roślin. W przypadku stosowania w mieszaninie, Goëmar BM 86® należy dodawać do zbiornika przy włączonym mieszadle jako ostatni.