Wczytuję dane...
Czas realizacji zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Producent: BASF

Discus 500 WG - skuteczny fungicyd firmy BASF

 Środek grzybobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu quasi-systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie roślin sadowniczych oraz ozdobnych przed chorobami grzybowymi. Działanie quasi-systemiczne krezoksymu metylowego polega na rozprzestrzenianiu się substancji aktywnej poprzez dyfuzję w fazie gazowej na liściach.


 Zawartość substancji aktywnej: Krezoksym metylu (związek z grupy strobiluryn) – 500 g/kg

 Zwalczane choroby:

- parch jabłoni

- parch gruszy

- mączniak prawdziwy

- mączniak rzekomy

- rdze

- plamistości liści

 

 Dawkowanie: 30g śodka na 100l wody.

 

UWAGI:

1. Środek odporny na zmywanie (40 mm), charakteryzujący się dobrą przyczepnością do liści zarówno suchych, jak i wilgotnych (pokrytych rosą, mgłą, kroplami lekkiej mżawki). W przypadku gdy liście są wilgotne używać mniejszej ilości wody.

2. Skuteczność działania środka nie zależy od temperatury.

3. W przypadku roślin ozdobnych środek można stosować na plantacjach nawadnianych poprzez zraszanie.

4. Przed zastosowaniem środka na rośliny ozdobne wykonać na każdej uprawianej odmianie próbny zabieg w celu sprawdzenia czy w ciągu 7 dni nie wystąpiły objawy uszkodzenia roślin.


UWAGA: środki ochrony roślin mogą być szkodliwe dla człowieka i środowiska. Dokładne informacje na temat szkodliwości oraz bezpieczeństwa stosowania znajdują się na etykiecie każdego środka - przed użyciem należy zapoznać się z treścią etykiety i postępować ściśle według jej zaleceń.

 

 

Środki ochrony roślin mogą nabywać wyłącznie osoby pełnoletnie. Dokonanie zakupu jest równoznaczne z oświadczeniem pełnoletności i akceptacją regulaminu sklepu.